Poczytaj

Rehabilitacja krzyża w odcinku lędźwiowym

Wysiadujący sposób życia, niewielka ilość ruchu a także nieodpowiednia pozycja ciała całkowicie prowadzi do wielu dylematów kręgosłupa. Pośród chorych zgłaszających się do gabinetu medycznego rehabilitantów, nadzwyczaj mawia się o potężnym, trwożącym kłuciu krzyża w sektorze lędźwiowym. Rehabilitacja wybywa temu kłopotowi naprzeciw i sugeruje kilka różnych technik, dzięki jakim, rzeczywiście możemy wyzbyć się potocznego rwania krzyża. Spośród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wspomniana metodyka rehabilitacyjna opiera się na przylepianiu do skóry specjalnych elektrod w obszarze rwania, bynajmniej jak również nie za każdym razem. Nadto, poprzez wszystkie elektrony przepływa energia o uśrednionym, albo wybujałym woltażu. Co zdobywamy dzięki tej metodzie rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, potęguje ukrwienie, wobec tego regeneruje mięśnie oraz nerwy, a tym podobnym je odpręża.

Obok tego zabieg rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną korzyść, a mianowicie uaktywnia układ hormonalny do emitowania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a klarowniej nazywając zwykle wprawia nas w nadzwyczaj wyśmienity klimat. Tak jak już nadmieniono wcześniej ten gatunek rehabilitacji spożytkowywany jest w przewlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich pochodnych.

Zastrzega się również, że tej techniki rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zastosować u person z zaburzeniami rytmu serca jak też u osobowości z wszczepionymi rozrusznikami serca. W przypadku osób powyższych przypuszczalnie można zastosować zróżnicowane metody rehabilitacyjne, na potwierdzenie zadania ogólnousprawniające spełniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.